Nabór do Programu „Bezpieczni z teleopieką” 2025
Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebiatowie zaprasza mieszkańców naszej Gminy do uczestnictwa w programie „Bezpieczni z teleopieką”, w ramach którego seniorzy nieodpłatnie otrzymują opaski telemedyczne czyli inteligentny system bezpieczeństwa.
W ramach programu uprawnionymi do otrzymania wsparcia będą osoby:
- w wieku 60 lat i więcej roku życia,
- zamieszkałe na terenie gminy Trzebiatów,
- których stan zdrowia wpływa na problemy z samodzielnym funkcjonowaniem, prowadzące samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkające z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu w zakresie odpowiadającym ich potrzebom.
Zakwalifikowany do programu senior otrzyma w użyczenie:
- urządzenie/teleopaskę, wyposażoną w przycisk funkcyjny SOS. Opaska umożliwia połączenie głosowe z telecentrum,
- indywidualną kartę SIM. Do każdego urządzenia senior otrzymuje instrukcję obsługi wraz z zasadami poprawnego użytkowania.
Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebiatowie
w pokoju nr 5 lub telefonicznie 91 387 31 32 wew. 35.
Osoba do kontaktu: podinspektor ds. seniorów i osób z niepełnosprawnością Barbara Dębowska



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!